BUSCH Abrasive Stone, funnel shape, white corundum , medium, Ø 6.0 mm, 2-pack, 609 060 rosa
Abrasive made of high-grade corundum. Ceramic bonded and rustproof. For fine grinding work.
Show more > Show more >| Diameter | 6 mm |
|---|---|
| Direction of rotation | bi-directional |
| Maximum RPM | 50,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 30,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.00 kg |
| Unit of packaging | 2 piece/s |
-
Diameter
6 mm
-
Direction of rotation
bi-directional
-
Maximum RPM
50,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
30,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.00 kg
-
Unit of packaging
2 piece/s
| Diameter | 6 mm |
|---|---|
| Direction of rotation | bi-directional |
| Maximum RPM | 50,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 30,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.00 kg |
| Unit of packaging | 2 piece/s |
-
Diameter
6 mm
-
Direction of rotation
bi-directional
-
Maximum RPM
50,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
30,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.00 kg
-
Unit of packaging
2 piece/s