BUSCH HybridTWISTER Bur, rounded cone shape, ceram ic/diamond, coarse, Ø 12.0 mm, single, HT6854R 120
With hybrid grit for a completely new sanding feel, faster work and better results.
Show more > Show more >| Diameter | 12 mm |
|---|---|
| Direction of rotation | bi-directional |
| Grit | coarse |
| Maximum RPM | 20,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 10,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.01 kg |
-
Diameter
12 mm
-
Direction of rotation
bi-directional
-
Grit
coarse
-
Maximum RPM
20,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
10,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.01 kg
| Diameter | 12 mm |
|---|---|
| Direction of rotation | bi-directional |
| Grit | coarse |
| Maximum RPM | 20,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 10,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.01 kg |
-
Diameter
12 mm
-
Direction of rotation
bi-directional
-
Grit
coarse
-
Maximum RPM
20,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
10,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.01 kg
R. Weber, 2 Apr 2022
hab mich an den Fräser gewöhnt.
hab mich an den Fräser gewöhnt.
E. Gönitzer, 29 Oct 2019
Ich kann noch nicht viel sagen hab ihn erst einmal benutzt
Ich kann noch nicht viel sagen hab ihn erst einmal benutzt