For grypotically thickened nails and for milling out orthotic plastic. Suitable for acrylic nails.
Show more > Show more >| Cut type | GQSR |
|---|---|
| Diameter | 6 mm |
| Direction of rotation | clockwise/right |
| Maximum RPM | 25,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 15,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.01 kg |
| Unit of packaging | 1 piece/s |
-
Cut type
GQSR
-
Diameter
6 mm
-
Direction of rotation
clockwise/right
-
Maximum RPM
25,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
15,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.01 kg
-
Unit of packaging
1 piece/s
| Cut type | GQSR |
|---|---|
| Diameter | 6 mm |
| Direction of rotation | clockwise/right |
| Maximum RPM | 25,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 15,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.01 kg |
| Unit of packaging | 1 piece/s |
-
Cut type
GQSR
-
Diameter
6 mm
-
Direction of rotation
clockwise/right
-
Maximum RPM
25,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
15,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.01 kg
-
Unit of packaging
1 piece/s
U. Müller, 12 Dec 2020
Preis/Leistung sehr zufrieden
Preis/Leistung sehr zufrieden