BUSCH Nail Bur, pear shape, tungsten carbide, medi um X cut, Ø 4.0 mm, single, 424x 040 1
Medium X-toothing for targeted contouring of e.g. mycotic nails. Precise and relieving.
Show more > Show more >| Cut type | X-cut, medium |
|---|---|
| Diameter | 4 mm |
| Direction of rotation | clockwise/right |
| Maximum RPM | 70,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 30,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.01 kg |
-
Cut type
X-cut, medium
-
Diameter
4 mm
-
Direction of rotation
clockwise/right
-
Maximum RPM
70,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
30,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.01 kg
| Cut type | X-cut, medium |
|---|---|
| Diameter | 4 mm |
| Direction of rotation | clockwise/right |
| Maximum RPM | 70,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 30,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.01 kg |
-
Cut type
X-cut, medium
-
Diameter
4 mm
-
Direction of rotation
clockwise/right
-
Maximum RPM
70,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
30,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.01 kg
C. Weisheit, 6 Feb 2022
A. Kapteinat, 28 Dec 2021
Anonym, 14 May 2020
ALLES OK ...................................................................Ich habe jetzt keine Lust :-(
ALLES OK ...................................................................Ich habe jetzt keine Lust :-(
G. Beyer-Mösker, 3 Jan 2020
Ich arbeite mit Nasstechnik und nutze diesen Gräser viel. Setzt sich nicht zu.
Ich arbeite mit Nasstechnik und nutze diesen Gräser viel. Setzt sich nicht zu. Top.