BUSCH SIDE Grip Skin & Nail Bur , cylinder shape, diamond, medium, Ø 3.5 mm, single, 841S 035
For risk-free processing of the nail and callus, even in the case of unintentional jamming.
Show more > Show more >| Diameter | 3.5 mm |
|---|---|
| Direction of rotation | bi-directional |
| Grip | side grip |
| Grit | medium |
| Maximum RPM | 85,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 30,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.01 kg |
-
Diameter
3.5 mm
-
Direction of rotation
bi-directional
-
Grip
side grip
-
Grit
medium
-
Maximum RPM
85,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
30,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.01 kg
| Diameter | 3.5 mm |
|---|---|
| Direction of rotation | bi-directional |
| Grip | side grip |
| Grit | medium |
| Maximum RPM | 85,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 30,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.01 kg |
-
Diameter
3.5 mm
-
Direction of rotation
bi-directional
-
Grip
side grip
-
Grit
medium
-
Maximum RPM
85,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
30,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.01 kg
I. Knorr, 22 Aug 2022
Sehr schnell
Sehr schnell ! Ware Top !100 %