BUSCH Skin & Nail Bur, cylinder shape, diamond, ex tra fine, Ø 5.5 mm, single, 840EF 055
| Diameter | 5.5 mm |
|---|---|
| Direction of rotation | bi-directional |
| Grit | extra-fine |
| Maximum RPM | 60,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 30,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.01 kg |
-
Diameter
5.5 mm
-
Direction of rotation
bi-directional
-
Grit
extra-fine
-
Maximum RPM
60,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
30,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.01 kg
| Diameter | 5.5 mm |
|---|---|
| Direction of rotation | bi-directional |
| Grit | extra-fine |
| Maximum RPM | 60,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 30,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.01 kg |
-
Diameter
5.5 mm
-
Direction of rotation
bi-directional
-
Grit
extra-fine
-
Maximum RPM
60,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
30,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.01 kg