BUSCH Skin & Nail Bur, cylinder shape, diamond, su per-coarse, Ø 6.0 mm, single, 5840 060 1
| Diameter | 6 mm |
|---|---|
| Direction of rotation | bi-directional |
| Grit | super-coarse |
| Maximum RPM | 57,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 15,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.01 kg |
-
Diameter
6 mm
-
Direction of rotation
bi-directional
-
Grit
super-coarse
-
Maximum RPM
57,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
15,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.01 kg
| Diameter | 6 mm |
|---|---|
| Direction of rotation | bi-directional |
| Grit | super-coarse |
| Maximum RPM | 57,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 15,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.01 kg |
-
Diameter
6 mm
-
Direction of rotation
bi-directional
-
Grit
super-coarse
-
Maximum RPM
57,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
15,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.01 kg
C. Schauer, 1 Feb 2022
Damit lässt sich super schleifen
Damit lässt sich super schleifen
R. Oltmanns, 27 Sept 2021
Alles super.
Alles super. Gerne wieder