State-of-the-art callus and nail smoother technology. Long lasting, versatile and rust-proof.
Show more > Show more >| Diameter | 7 mm |
|---|---|
| Direction of rotation | bi-directional |
| Grit | medium |
| Maximum RPM | 62,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 20,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.01 kg |
-
Diameter
7 mm
-
Direction of rotation
bi-directional
-
Grit
medium
-
Maximum RPM
62,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
20,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.01 kg
| Diameter | 7 mm |
|---|---|
| Direction of rotation | bi-directional |
| Grit | medium |
| Maximum RPM | 62,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 20,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.01 kg |
-
Diameter
7 mm
-
Direction of rotation
bi-directional
-
Grit
medium
-
Maximum RPM
62,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
20,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.01 kg
C. Hoffmann, 24 Oct 2018
funktionier perfekt, bin sehr zufrieden
funktionier perfekt, bin sehr zufrieden