BUSCH Skin & Nail Bur, sphere shape, tungsten carb ide, 1SXM cut, Ø 1.0 mm, 2-pack, 1SXM 010 1
Extremely slim neck design for a better overview. Mildly burs out nail mycoses, among other things.
Show more > Show more >| Cut type | SXM |
|---|---|
| Diameter | 1 mm |
| Direction of rotation | clockwise/right |
| Maximum RPM | 30,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 20,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.01 kg |
| Unit of packaging | 2 piece/s |
-
Cut type
SXM
-
Diameter
1 mm
-
Direction of rotation
clockwise/right
-
Maximum RPM
30,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
20,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.01 kg
-
Unit of packaging
2 piece/s
| Cut type | SXM |
|---|---|
| Diameter | 1 mm |
| Direction of rotation | clockwise/right |
| Maximum RPM | 30,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 20,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.01 kg |
| Unit of packaging | 2 piece/s |
-
Cut type
SXM
-
Diameter
1 mm
-
Direction of rotation
clockwise/right
-
Maximum RPM
30,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
20,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.01 kg
-
Unit of packaging
2 piece/s
S. Maile, 17 Oct 2021
Exakte Beschreibung des Artikels.
Exakte Beschreibung des Artikels. Perfekte Handhabung.