BUSCH TOP Grip Skin & Nail Bur, cylinder shape, di amond, fine, Ø 3.2 mm, single, 8841T 032
With minimised risk of injury for effective work thanks to TOP Grip. 3.2 mm diameter.
Show more > Show more >| Diameter | 3.2 mm |
|---|---|
| Direction of rotation | bi-directional |
| Grip | top grip |
| Grit | fine |
| Maximum RPM | 85,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 20,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.01 kg |
-
Diameter
3.2 mm
-
Direction of rotation
bi-directional
-
Grip
top grip
-
Grit
fine
-
Maximum RPM
85,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
20,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.01 kg
| Diameter | 3.2 mm |
|---|---|
| Direction of rotation | bi-directional |
| Grip | top grip |
| Grit | fine |
| Maximum RPM | 85,000 |
| Medical Device Class | IIa |
| Recommended RPM | 20,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.01 kg |
-
Diameter
3.2 mm
-
Direction of rotation
bi-directional
-
Grip
top grip
-
Grit
fine
-
Maximum RPM
85,000
-
Medical Device Class
IIa
-
Recommended RPM
20,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.01 kg
K. Claus, 31 Jul 2021
Preis/Leistung super, alles fein
Preis/Leistung super, alles fein