Daylight Omega 3.5 LED magnifying lamp, UK for RUCK MOBIL SYSTEM
Compact lamp with 4 brightness levels and a low-maintenance arm with 2 flexible sections
Show more > Show more >- compact loupe head with 9 cm (5D / 2.25x) light acrylic lens
- the arm can be divided into two parts for simple storage
- Swivel head joint to allow accurate positioning
- Silicone-coated arm with large reach and two flexible sections
- Carrying bag with shoulder strap included
| Brightness (lux) | 7.000 |
|---|---|
| Product dimensions | H/W/T 19.5/56.2/7.8 cm |
| Shipping weight | 1.79 kg |
| Weight | 1.50 kg |
-
Brightness (lux)
7.000
-
Product dimensions
H/W/T 19.5/56.2/7.8 cm
-
Shipping weight
1.79 kg
-
Weight
1.50 kg
- compact loupe head with 9 cm (5D / 2.25x) light acrylic lens
- the arm can be divided into two parts for simple storage
- Swivel head joint to allow accurate positioning
- Silicone-coated arm with large reach and two flexible sections
- Carrying bag with shoulder strap included
| Brightness (lux) | 7.000 |
|---|---|
| Product dimensions | H/W/T 19.5/56.2/7.8 cm |
| Shipping weight | 1.79 kg |
| Weight | 1.50 kg |
-
Brightness (lux)
7.000
-
Product dimensions
H/W/T 19.5/56.2/7.8 cm
-
Shipping weight
1.79 kg
-
Weight
1.50 kg
| Mains plug type | conversion plug type C > G "GB, IE plug" |
|---|---|
| Lens field of view Ø (mm) | 90 |
| Dimming | 4-level dimmer |
| Warranty period | 2 years |
- 1 x 1202101/1202101UK Daylight Omega 3.5 LED Magnifying Lamp
- 1 x 1201502 Spacing Sleeve
- 1 x Assembly Instructions