- Maintenance-free LED technology
- Large field of view for distortion-free vision
- Lightweight plastic lens
- Strong, large-area and uniform illumination
- Stepless dimming via on/off switch
| Brightness (lux) | 7.450 |
|---|---|
| Shipping weight | 3.14 kg |
| Suitable for | RUCK® ROOM S/M ClassicRUCK® ROOM lightRUCK® ROOM moveRollstativ für LeuchtenTischmontageWand-/Schrankmontage |
| Weight | 3.20 kg |
-
Brightness (lux)
7.450
-
Shipping weight
3.14 kg
-
Suitable for
RUCK® ROOM S/M ClassicRUCK® ROOM lightRUCK® ROOM moveRollstativ für LeuchtenTischmontageWand-/Schrankmontage
-
Weight
3.20 kg
- Maintenance-free LED technology
- Large field of view for distortion-free vision
- Lightweight plastic lens
- Strong, large-area and uniform illumination
- Stepless dimming via on/off switch
| Brightness (lux) | 7.450 |
|---|---|
| Shipping weight | 3.14 kg |
| Suitable for | RUCK® ROOM S/M ClassicRUCK® ROOM lightRUCK® ROOM moveRollstativ für LeuchtenTischmontageWand-/Schrankmontage |
| Weight | 3.20 kg |
-
Brightness (lux)
7.450
-
Shipping weight
3.14 kg
-
Suitable for
RUCK® ROOM S/M ClassicRUCK® ROOM lightRUCK® ROOM moveRollstativ für LeuchtenTischmontageWand-/Schrankmontage
-
Weight
3.20 kg
| Mains plug type | plug type C - "Euro plug" |
|---|---|
| Frequency (Hz) | 50/60 |
| Lens field of view Ø (mm) | 153 |
| Voltage (V) | 100-240 |
| Operating radius (cm) | 105 |
| Protection class | III |
| Dimming | infinitely dimmable |
| Mounting | retaining pin Ø 16 mm |
| Warranty period | 1 year |
| Power rating (W) | 12 |
| Protection type | IP 20 |
| Lamp head dimensions | Ø 224 mm |
- Lamp
- Table clamp (Item no. 1204101)
S. Peters, 8 Sept 2022
Sehr gutes Preis-Leistungs-Verhältnis
Sehr gutes Preis-Leistungs-Verhältnis. Die Leuchte läßt sich dimmen.
H. Baumgart, 23 Mar 2021
Gutes Licht.
Gutes Licht. Sichtfeld ist in Ordnung.