| Area of application | feet, skin |
|---|---|
| Certification | NATRUE |
| Condition type | foot perspiration |
| Intended use | care, foot odour |
| Main active ingredient/s | sage oil |
| Mode of action | anti-perspirant, deodorising, odour-resistant |
| Packaging contents | 100 ml |
| Packaging type | tube |
| Product line | PODOcare |
| Shipping weight | 0.13 kg |
| Skin type/s | all skin types |
| Stock type | for retail |
| Texture | cream |
| Vegan? | yes |
-
Area of application
feet, skin
-
Certification
NATRUE
-
Condition type
foot perspiration
-
Intended use
care, foot odour
-
Main active ingredient/s
sage oil
-
Mode of action
anti-perspirant, deodorising, odour-resistant
-
Packaging contents
100 ml
-
Packaging type
tube
-
Product line
PODOcare
-
Shipping weight
0.13 kg
-
Skin type/s
all skin types
-
Stock type
for retail
-
Texture
cream
-
Vegan?
yes
| Area of application | feet, skin |
|---|---|
| Certification | NATRUE |
| Condition type | foot perspiration |
| Intended use | care, foot odour |
| Main active ingredient/s | sage oil |
| Mode of action | anti-perspirant, deodorising, odour-resistant |
| Packaging contents | 100 ml |
| Packaging type | tube |
| Product line | PODOcare |
| Shipping weight | 0.13 kg |
| Skin type/s | all skin types |
| Stock type | for retail |
| Texture | cream |
| Vegan? | yes |
-
Area of application
feet, skin
-
Certification
NATRUE
-
Condition type
foot perspiration
-
Intended use
care, foot odour
-
Main active ingredient/s
sage oil
-
Mode of action
anti-perspirant, deodorising, odour-resistant
-
Packaging contents
100 ml
-
Packaging type
tube
-
Product line
PODOcare
-
Shipping weight
0.13 kg
-
Skin type/s
all skin types
-
Stock type
for retail
-
Texture
cream
-
Vegan?
yes
M. Flury, 21 May 2022
S. Richter, 17 Apr 2022
U. Mudersbach, 22 Feb 2022
B. von Döllen, 15 Jun 2021
Absolut tolle Creme.
Absolut tolle Creme. Hält was sie verspricht.
U. Mudersbach, 11 Feb 2021
Bin sehr zufrieden mit dem Produkt kann ich auf jeden Fall weiter empfehlen.
Bin sehr zufrieden mit dem Produkt kann ich auf jeden Fall weiter empfehlen.