peclavus PODOcare Winter Love Nail Oil, 10 ml Limited Edition 2025
- Limited Edition
- With a fruity, spicy fragrance
peclavus PODOcare Winter Love Nail Oil provides intensive yet mild care for your nails. Its high-quality formula includes various organic oils such as organic soya oil, organic sunflower oil and organic orange oil, which support nail vitality and provide long-lasting care. Fragrances of organic orange and star anise leave you feeling relaxed after each application.
| Area of application | cuticles, feet, nails |
|---|---|
| Certification | NATRUE |
| Fragrance | orange, star anise |
| Intended use | care |
| Mode of action | nourishing |
| Packaging contents | 10 ml |
| Product line | PODOcare |
| Shipping weight | 0.04 kg |
| Skin type/s | all skin types |
| Stock type | for retail |
| Texture | oil |
| Vegan? | yes |
-
Area of application
cuticles, feet, nails
-
Certification
NATRUE
-
Fragrance
orange, star anise
-
Intended use
care
-
Mode of action
nourishing
-
Packaging contents
10 ml
-
Product line
PODOcare
-
Shipping weight
0.04 kg
-
Skin type/s
all skin types
-
Stock type
for retail
-
Texture
oil
-
Vegan?
yes
- Limited Edition
- With a fruity, spicy fragrance
peclavus PODOcare Winter Love Nail Oil provides intensive yet mild care for your nails. Its high-quality formula includes various organic oils such as organic soya oil, organic sunflower oil and organic orange oil, which support nail vitality and provide long-lasting care. Fragrances of organic orange and star anise leave you feeling relaxed after each application.
| Area of application | cuticles, feet, nails |
|---|---|
| Certification | NATRUE |
| Fragrance | orange, star anise |
| Intended use | care |
| Mode of action | nourishing |
| Packaging contents | 10 ml |
| Product line | PODOcare |
| Shipping weight | 0.04 kg |
| Skin type/s | all skin types |
| Stock type | for retail |
| Texture | oil |
| Vegan? | yes |
-
Area of application
cuticles, feet, nails
-
Certification
NATRUE
-
Fragrance
orange, star anise
-
Intended use
care
-
Mode of action
nourishing
-
Packaging contents
10 ml
-
Product line
PODOcare
-
Shipping weight
0.04 kg
-
Skin type/s
all skin types
-
Stock type
for retail
-
Texture
oil
-
Vegan?
yes