| Area of application | nail fold |
|---|---|
| Condition type | mycosis (fungus) |
| Intended use | care, foot problems |
| Main active ingredient/s | bisabolol, piroctone olamine |
| Mode of action | anti-mycotic / anti-fungal, germ-inhibiting, soothing |
| Packaging contents | 12 ml |
| Packaging type | tube |
| Product line | PODOmed |
| Shipping weight | 0.02 kg |
| Stock type | for retail |
| Texture | gel |
| Unit of packaging | 1 piece/s |
| Vegan? | yes |
-
Area of application
nail fold
-
Condition type
mycosis (fungus)
-
Intended use
care, foot problems
-
Main active ingredient/s
bisabolol, piroctone olamine
-
Mode of action
anti-mycotic / anti-fungal, germ-inhibiting, soothing
-
Packaging contents
12 ml
-
Packaging type
tube
-
Product line
PODOmed
-
Shipping weight
0.02 kg
-
Stock type
for retail
-
Texture
gel
-
Unit of packaging
1 piece/s
-
Vegan?
yes
| Area of application | nail fold |
|---|---|
| Condition type | mycosis (fungus) |
| Intended use | care, foot problems |
| Main active ingredient/s | bisabolol, piroctone olamine |
| Mode of action | anti-mycotic / anti-fungal, germ-inhibiting, soothing |
| Packaging contents | 12 ml |
| Packaging type | tube |
| Product line | PODOmed |
| Shipping weight | 0.02 kg |
| Stock type | for retail |
| Texture | gel |
| Unit of packaging | 1 piece/s |
| Vegan? | yes |
-
Area of application
nail fold
-
Condition type
mycosis (fungus)
-
Intended use
care, foot problems
-
Main active ingredient/s
bisabolol, piroctone olamine
-
Mode of action
anti-mycotic / anti-fungal, germ-inhibiting, soothing
-
Packaging contents
12 ml
-
Packaging type
tube
-
Product line
PODOmed
-
Shipping weight
0.02 kg
-
Stock type
for retail
-
Texture
gel
-
Unit of packaging
1 piece/s
-
Vegan?
yes
V. Bloch, 20 Jul 2022
Kunden sind bege
Kunden sind begeistert
S. Ebert, 2 May 2022
U. Dilger, 1 Apr 2021
Optimale Größe für den Kunden
Optimale Größe für den Kunden