With its special complex of active ingredients, peclavus® PODOmed AntiVERUX Cream rejuvenates and protects wart-sensitive skin. The highly effective ingredients derived from spirulina protect the skin against viruses – visibly improving the skin’s appearance. Treatment-related care
| Intended use | care, foot problems, protection |
|---|---|
| Main active ingredient/s | spirulina |
| Mode of action | complexion refining, virus protection |
| Packaging contents | 10 ml |
| Packaging type | tube |
| Product line | PODOmed |
| Shipping weight | 0.02 kg |
| Skin type/s | wart-sensitive skin |
| Stock type | for retail |
| Texture | cream |
| Vegan? | no |
-
Intended use
care, foot problems, protection
-
Main active ingredient/s
spirulina
-
Mode of action
complexion refining, virus protection
-
Packaging contents
10 ml
-
Packaging type
tube
-
Product line
PODOmed
-
Shipping weight
0.02 kg
-
Skin type/s
wart-sensitive skin
-
Stock type
for retail
-
Texture
cream
-
Vegan?
no
With its special complex of active ingredients, peclavus® PODOmed AntiVERUX Cream rejuvenates and protects wart-sensitive skin. The highly effective ingredients derived from spirulina protect the skin against viruses – visibly improving the skin’s appearance. Treatment-related care
| Intended use | care, foot problems, protection |
|---|---|
| Main active ingredient/s | spirulina |
| Mode of action | complexion refining, virus protection |
| Packaging contents | 10 ml |
| Packaging type | tube |
| Product line | PODOmed |
| Shipping weight | 0.02 kg |
| Skin type/s | wart-sensitive skin |
| Stock type | for retail |
| Texture | cream |
| Vegan? | no |
-
Intended use
care, foot problems, protection
-
Main active ingredient/s
spirulina
-
Mode of action
complexion refining, virus protection
-
Packaging contents
10 ml
-
Packaging type
tube
-
Product line
PODOmed
-
Shipping weight
0.02 kg
-
Skin type/s
wart-sensitive skin
-
Stock type
for retail
-
Texture
cream
-
Vegan?
no
C. Ludwigkeit, 29 Jan 2025
SUPER!!!
Bei Anwendung wie empfohlen hat es schon einigen meiner Kunden geholfen und wurden WARZENFREI!!! Etwas Geduld und Ausdauer braucht es schon. Sparsam in der Anwendung. Damit arbeiten bis die WARZE völlig weg ist
V. Bloch, 20 Jul 2022
A. Pindado, 3 Mar 2021
Kam bei meinem Kunden sehr gut an
Kam bei meinem Kunden sehr gut an