peclavus® PODOmed Antiverux Pen, 4 ml
- With convenient carrier system
| Area of application | nails |
|---|---|
| Condition type | dermatitis |
| Intended use | foot problems, support |
| Main active ingredient/s | cedar nut oil |
| Mode of action | virus protection |
| Packaging contents | 4 ml |
| Packaging type | pen |
| Product line | PODOmed |
| Shipping weight | 0.02 kg |
| Skin type/s | wart-sensitive skin |
| Stock type | for retail |
| Texture | tincture |
| Unit of packaging | 1 piece/s |
| Vegan? | yes |
-
Area of application
nails
-
Condition type
dermatitis
-
Intended use
foot problems, support
-
Main active ingredient/s
cedar nut oil
-
Mode of action
virus protection
-
Packaging contents
4 ml
-
Packaging type
pen
-
Product line
PODOmed
-
Shipping weight
0.02 kg
-
Skin type/s
wart-sensitive skin
-
Stock type
for retail
-
Texture
tincture
-
Unit of packaging
1 piece/s
-
Vegan?
yes
- With convenient carrier system
| Area of application | nails |
|---|---|
| Condition type | dermatitis |
| Intended use | foot problems, support |
| Main active ingredient/s | cedar nut oil |
| Mode of action | virus protection |
| Packaging contents | 4 ml |
| Packaging type | pen |
| Product line | PODOmed |
| Shipping weight | 0.02 kg |
| Skin type/s | wart-sensitive skin |
| Stock type | for retail |
| Texture | tincture |
| Unit of packaging | 1 piece/s |
| Vegan? | yes |
-
Area of application
nails
-
Condition type
dermatitis
-
Intended use
foot problems, support
-
Main active ingredient/s
cedar nut oil
-
Mode of action
virus protection
-
Packaging contents
4 ml
-
Packaging type
pen
-
Product line
PODOmed
-
Shipping weight
0.02 kg
-
Skin type/s
wart-sensitive skin
-
Stock type
for retail
-
Texture
tincture
-
Unit of packaging
1 piece/s
-
Vegan?
yes