| Area of application | nails |
|---|---|
| Condition type | nail deformities |
| Intended use | foot problems |
| Mode of action | elasticising, resilience increasing, smoothing, uplifting |
| Packaging contents | 10 ml |
| Packaging type | bottle |
| Product line | PODOmed |
| Shipping weight | 0.04 kg |
| Stock type | for retail |
| Texture | gel |
| Vegan? | no |
-
Area of application
nails
-
Condition type
nail deformities
-
Intended use
foot problems
-
Mode of action
elasticising, resilience increasing, smoothing, uplifting
-
Packaging contents
10 ml
-
Packaging type
bottle
-
Product line
PODOmed
-
Shipping weight
0.04 kg
-
Stock type
for retail
-
Texture
gel
-
Vegan?
no
| Area of application | nails |
|---|---|
| Condition type | nail deformities |
| Intended use | foot problems |
| Mode of action | elasticising, resilience increasing, smoothing, uplifting |
| Packaging contents | 10 ml |
| Packaging type | bottle |
| Product line | PODOmed |
| Shipping weight | 0.04 kg |
| Stock type | for retail |
| Texture | gel |
| Vegan? | no |
-
Area of application
nails
-
Condition type
nail deformities
-
Intended use
foot problems
-
Mode of action
elasticising, resilience increasing, smoothing, uplifting
-
Packaging contents
10 ml
-
Packaging type
bottle
-
Product line
PODOmed
-
Shipping weight
0.04 kg
-
Stock type
for retail
-
Texture
gel
-
Vegan?
no
M. Chainuphap, 4 Aug 2022
S. Klein, 25 Jun 2022
J. Dos Santos, 9 Jun 2022
M. Brünen, 14 Mar 2022
G. Ephardt, 16 Dec 2021