peclavus® wellness Lemongrass Essential Oil, 10 ml Regain strength
Fresh kick for the mind and body is provided by fruity and lemon-like essences of lemongrass.
Show more > Show more >Lemongrass peclavus® wellness essential oil is a real fresh kick for mind and body. Its aroma penetrates deep into your thoughts, clears your mind of doubts and worries and lifts your mood to new heights of joy and well-being. Awaken your creativity and open up new perspectives
NATRUE-certified natural skin care | vegan | 100% pure natural
.
| Certification | NATRUE |
|---|---|
| Fragrance | lemon grass |
| Intended use | massage |
| Mood | renewing strength |
| Packaging contents | 10 ml |
| Product line | wellness |
| Shipping weight | 0.04 kg |
| Stock type | for retail |
| Texture | oil |
| Unit of packaging | 1 piece/s |
| Vegan? | yes |
-
Certification
NATRUE
-
Fragrance
lemon grass
-
Intended use
massage
-
Mood
renewing strength
-
Packaging contents
10 ml
-
Product line
wellness
-
Shipping weight
0.04 kg
-
Stock type
for retail
-
Texture
oil
-
Unit of packaging
1 piece/s
-
Vegan?
yes
Lemongrass peclavus® wellness essential oil is a real fresh kick for mind and body. Its aroma penetrates deep into your thoughts, clears your mind of doubts and worries and lifts your mood to new heights of joy and well-being. Awaken your creativity and open up new perspectives
NATRUE-certified natural skin care | vegan | 100% pure natural
.
| Certification | NATRUE |
|---|---|
| Fragrance | lemon grass |
| Intended use | massage |
| Mood | renewing strength |
| Packaging contents | 10 ml |
| Product line | wellness |
| Shipping weight | 0.04 kg |
| Stock type | for retail |
| Texture | oil |
| Unit of packaging | 1 piece/s |
| Vegan? | yes |
-
Certification
NATRUE
-
Fragrance
lemon grass
-
Intended use
massage
-
Mood
renewing strength
-
Packaging contents
10 ml
-
Product line
wellness
-
Shipping weight
0.04 kg
-
Stock type
for retail
-
Texture
oil
-
Unit of packaging
1 piece/s
-
Vegan?
yes