Rubber polisher, white, Ø 5.5 mm, 1 piece 1
For the optimum manicure finish: Smooth, shiny surfaces, also in the transition areas.
Show more > Show more >| Area of application | nails |
|---|---|
| Diameter | 5.5 mm |
| Direction of rotation | bi-directional |
| Grit | SIC |
| Maximum RPM | 10,000 |
| Recommended RPM | 10,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.00 kg |
-
Area of application
nails
-
Diameter
5.5 mm
-
Direction of rotation
bi-directional
-
Grit
SIC
-
Maximum RPM
10,000
-
Recommended RPM
10,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.00 kg
| Area of application | nails |
|---|---|
| Diameter | 5.5 mm |
| Direction of rotation | bi-directional |
| Grit | SIC |
| Maximum RPM | 10,000 |
| Recommended RPM | 10,000 |
| Shaft diameter | 2.35 mm |
| Shipping weight | 0.00 kg |
-
Area of application
nails
-
Diameter
5.5 mm
-
Direction of rotation
bi-directional
-
Grit
SIC
-
Maximum RPM
10,000
-
Recommended RPM
10,000
-
Shaft diameter
2.35 mm
-
Shipping weight
0.00 kg