Extra long type in conical construction, for filing and smoothing. Ideal for item no. 2701501.
Show more > Show more >| Diameter | 5 mm |
|---|---|
| Direction of rotation | bi-directional |
| Grit | medium |
| Maximum RPM | 16,000 |
| Medical Device Class | I |
| Recommended RPM | 8,000 |
| Shipping weight | 0.00 kg |
| Unit of packaging | 10 piece/s |
| Usage | single-use |
-
Diameter
5 mm
-
Direction of rotation
bi-directional
-
Grit
medium
-
Maximum RPM
16,000
-
Medical Device Class
I
-
Recommended RPM
8,000
-
Shipping weight
0.00 kg
-
Unit of packaging
10 piece/s
-
Usage
single-use
| Diameter | 5 mm |
|---|---|
| Direction of rotation | bi-directional |
| Grit | medium |
| Maximum RPM | 16,000 |
| Medical Device Class | I |
| Recommended RPM | 8,000 |
| Shipping weight | 0.00 kg |
| Unit of packaging | 10 piece/s |
| Usage | single-use |
-
Diameter
5 mm
-
Direction of rotation
bi-directional
-
Grit
medium
-
Maximum RPM
16,000
-
Medical Device Class
I
-
Recommended RPM
8,000
-
Shipping weight
0.00 kg
-
Unit of packaging
10 piece/s
-
Usage
single-use
J. Meister, 26 Jul 2022
A. Grenacher, 2 Mar 2022
B. Kaufmann, 26 Jan 2022
A. Recke, 1 Dec 2021
S. Simon, 20 Nov 2021
Leider zu konisch
Leider zu konisch