RUCK Mountain, Lotus & Tea Blossom Exfoliating Soap, 250 ml
Mildly remove dead skin cells and enhance the skin's appearance in a natural way.
Show more > Show more >- Made in Germany
- Cellulose exfoliating granules
- Microplastic-free
- Moisturising
- For daily application
- Slightly moisturising effect
- Shake before use
| Area of application | body, hands |
|---|---|
| Certification | NATRUE |
| Fragrance | "Mountain" Lotus & Tea Blossom |
| Intended use | cleaning, scrub |
| Packaging contents | 250 ml |
| Shipping weight | 0.03 kg |
| Stock type | for retail |
| Texture | scrub |
| Unit of packaging | 1 piece |
| Vegan? | yes |
-
Area of application
body, hands
-
Certification
NATRUE
-
Fragrance
"Mountain" Lotus & Tea Blossom
-
Intended use
cleaning, scrub
-
Packaging contents
250 ml
-
Shipping weight
0.03 kg
-
Stock type
for retail
-
Texture
scrub
-
Unit of packaging
1 piece
-
Vegan?
yes
- Made in Germany
- Cellulose exfoliating granules
- Microplastic-free
- Moisturising
- For daily application
- Slightly moisturising effect
- Shake before use
| Area of application | body, hands |
|---|---|
| Certification | NATRUE |
| Fragrance | "Mountain" Lotus & Tea Blossom |
| Intended use | cleaning, scrub |
| Packaging contents | 250 ml |
| Shipping weight | 0.03 kg |
| Stock type | for retail |
| Texture | scrub |
| Unit of packaging | 1 piece |
| Vegan? | yes |
-
Area of application
body, hands
-
Certification
NATRUE
-
Fragrance
"Mountain" Lotus & Tea Blossom
-
Intended use
cleaning, scrub
-
Packaging contents
250 ml
-
Shipping weight
0.03 kg
-
Stock type
for retail
-
Texture
scrub
-
Unit of packaging
1 piece
-
Vegan?
yes