Sheets self-adhesive, round
Round, self-adhesive smartGel sheets as multipurpose pressure and friction protection.
Show more > Show more >| Condition type | pressure points |
|---|---|
| Diameter | 6.35 cm |
| Intended use | care, protection |
| Material thickness | 4 mm |
| Medical Device Class | I |
| Packaging contents | 2 piece |
| Product dimensions | H 4 mm |
| Product line | smartgel |
| Shipping weight | 0.04 kg |
| Stock type | for professional use |
| Unit of packaging | 1 piece/s |
| Washing instructions | hand wash |
-
Condition type
pressure points
-
Diameter
6.35 cm
-
Intended use
care, protection
-
Material thickness
4 mm
-
Medical Device Class
I
-
Packaging contents
2 piece
-
Product dimensions
H 4 mm
-
Product line
smartgel
-
Shipping weight
0.04 kg
-
Stock type
for professional use
-
Unit of packaging
1 piece/s
-
Washing instructions
hand wash
| Condition type | pressure points |
|---|---|
| Diameter | 6.35 cm |
| Intended use | care, protection |
| Material thickness | 4 mm |
| Medical Device Class | I |
| Packaging contents | 2 piece |
| Product dimensions | H 4 mm |
| Product line | smartgel |
| Shipping weight | 0.04 kg |
| Stock type | for professional use |
| Unit of packaging | 1 piece/s |
| Washing instructions | hand wash |
-
Condition type
pressure points
-
Diameter
6.35 cm
-
Intended use
care, protection
-
Material thickness
4 mm
-
Medical Device Class
I
-
Packaging contents
2 piece
-
Product dimensions
H 4 mm
-
Product line
smartgel
-
Shipping weight
0.04 kg
-
Stock type
for professional use
-
Unit of packaging
1 piece/s
-
Washing instructions
hand wash